DOĞAN KARATEPE

Söz Yazarı, Aranjör, Müzik Yönetmeni

www.dogankaratepe.com

Sivas Merkez Alibaba Mahallesi Doğumlu Olan Doğan KARATEPE Memur Baba Ve Ev Hanımı Annenin Üç Çocuğunun En Küçüğüdür. Müziğe Olan Tutkusu , Çocuk Yaşlarda Başladı. Daha 16 Yaşında İstanbul Sahnelerinde, Bugün İsim Olmuş Bir Çok Sanatçıyla Ritmci Olarak Sahne Çalışmaları Yaparak Mesleğin En Temeli Olan Sahne Tecrübesini Edinmiş Oldu. Bu Sayede Önemli Müzik Adamlarıyla Tanışma Ve Çalışma Fırsatları Buldu Ve Onların Müzikal Tecrübelerinden Fayda Sağladı. Daha Sonra Kişisel Yeteneği Sayesinde Bağlama, Cümbüş, Ud, Klavye Çalmasını, Ardından Nota Ve Armoni Öğrendi. Askerlik Hizmeti’nide Müzisyen Solist Olarak Bitirdi Ve Beste Çalışmalarına Bu Dönemde Başladı. Aralarında Mahmut TUNCER, Kahtalı MIÇE Gibi Ünlülerinde Bulunduğu Bir Çok Sanatçı Tarafından Okunmuş Çok Sayıda Eserleri Bulunan Doğan KARATEPE , MESAM (Musiki Eserleri Sahipleri Meslek Birliği) Ve MÜYORBİR (Müzik Yorumcuları Meslek Birliği) Asil Üyesidir.

2005 Yılında Söz Ve Besteleri Kendisine Ait 12 Eserden Oluşan Ve NANKÖR Adını Verdiği Bir Albümünü Müzik Piyasasına Sundu.6 Yıl Aradan Sonra, Dinleyenlerinden Gelen Talepler Üzerine, Sektörümüzün İçinde Bulunduğu Zor Koşullara Rağmen Kalitesinden Hiçbir Şey Eksiltmeden,Söz Ve Müzikleri Kendisine Ait 13 Eser Ve 1 Remix’ten Oluşan Toplam 14 Eser Repertuarlı Çalışması Olan DOĞANIN NAĞMELERİ İsimli İkinci Albümünü , GÜMÜŞ MÜZİK YAPIM Ve DAĞITIM Etiketi Altında 27 Haziran 2011 Tarih İtibarıyla Müzik Severlerin Beğenisine Sunmuştur.

 Donanımlı Müzisyen Sanatçılar Arasında Yer Alan Doğan KARATEPE Albümdeki SİVAS SİVAS OLALI Ve GÜLÜM GÜLÜM İsimli Eserlerine Profosyonel Bir Ekiple Sivas’a Giderek Yerinde Klip Çekmiştir.

Mesleğini İstanbul İlimizde Sahne Çalışmalarının Yanı Sıra, Besteci, Söz Yazarı, Aranjör, Müzik Yönetmeni, Nota,Ud,Cümbüş Eğitmeni Olarak Devam Ettirmekte Olan Doğan KARATEPE, Kendisine Gösterdiğiniz Alaka Karşılığında Sizlere Teşekkürlerini Ve Saygılarını Sunar.

ALBÜM VE CINGIL YAPTIĞIM SOLİSTLER.

DOĞAN KARATEPE

MUHSİN DOĞAN

HÜSEYİN AKAR

OKAN ÇAÇAN

NURAY PEKŞEN

SİBEL GÜL

ESRA ŞEN

İ.MÇ. 6. Blok No: 6610 Unkapanı- İstanbul Gümüş Müzik.

GSM : Doğan KARATEPE : 0533 813 44 62

E-Mail: dogankaratepe58@hotmail.com

Facebook: Dogan Karatepe